Mobilní telefony a vybavení pro každého

Měsíční archív: Prosinec 2012

Mobilní telefony a příslušenství

Každý den potkáme na ulici, v zaměstnání, v obchodě, v čekárkách u doktorů nespočet lidí s mobilním telefon u ucha nebo v ruce. Nikdo z nás se nad tím však nepozastavuje a vlastně to už ani nevnímáme. Ještě před několika lety bychom se za tím člověkem asi dlouho otáčeli a vyprávěli ostatním, že ten člověk měl v ruce mobilní telefon.

To dnes však už nikdo z nás neudělá, jelikož mobilní telefon máme všichni. Už to tedy není o tom, že je mají pouze bohatí a vysoce postavení lidé, ale mají je skutečně všichni, staří, mladí, ženy, muži, dokonce i ty nejmenší děti.

Spousta z nich je dostane již při nástupu do první třídy. Při nákupu mobilních telefonů je pro nás většinou stěžejní cena, kvalita telefonu a jeho vybavení a samozřejmě také design. Někteří lidé jsou dokonce i věrni jedné své značce a nikdy si nekoupí mobilní telefon od jiné. K mobilním telefonům pak samozřejmě exsituje i příslušenství. To základní, tedy nabíječku a většinou i sluchátka, dostanete automaticky při koupi telefonu společně s ním.

Další příslušenství jako je například obal nebo pouzdro na telefon, stojan, handsfree, šňůrku na pověšení kolem krku a další si pak už musíte dokoupit samostatně, avšak ono se nejedná o žádné velké částky, takže to většinou není problém.

 

 

Vložil Mobilní příslušenství | Štítek , , | Zanechat komentář

Dotykové mobilní telefony

Mobilní telefony se pro lidi staly tak automatickými a nezbytnými věcmi, že si ani už neuvědomujeme, že jde o něco speciálního. Když se nad tím pak ale zamyslíme, opět si řekneme, jak je možné, že tato malá věcička dokáže tolik věcí, že se díky ní spojíme s lidmi na druhém konci dvěta, že díky ní můžeme posílat sms zprávy na druhý konec světa.

Je to zkrátka věcička, bez ní bychom se v dnešní době neobešli. Navíc neustále prochází velkým vývojem, ať už vznikají nové a nové aplikace a funkce nebo se mění její design.

Z počátku jsme všichni měli klasické provedení, tedy normální klávesnici a dispej, pak přišla na trh “véčka”, která si velmi oblíbily ženy, poté vysoucací mobilní telefony, které si také našly své fanoušky a nyní jsou nejpopulárnější mobilní telefony s dotykovým displejem. Zpočátku jej měly pouze ty lepší a dražší kousky, nyní je však najdeme u každé značky a ve všech cenových kategoriích. Každý, kdo je vyzkouší zjistí, že jsou velmi pohodlné, praktické, snadné, rychlé a proto se už nebude chtít vrátit ke klasickým klávesnicím a displejům.

 

 

Vložil Dotykové mobilní telefony | Štítek , , , | Zanechat komentář

Dotykové mobily Samsung

Ačkoliv primární funkce mobilních telefonů zůstává stále stejná, tedy volání a posílání sms zpráv, už to dávno není pouze o těchto dvou věcech. Mobilní telefony se neustále vyvíjejí a s nimi samozřejmě i jeijch funkce, aplikace a tak dále.

Pro mnoho lidí je v dnešní době mobilní telefon zároveń i diářem, kalendářem, budíkem, hodinkami, hudebním přehrávačem, fotoaparátem, videokamerou, prohlížečem internetu, herní konzolí, gps navigací, přehrávačem filmů a spoustou dalších věcí, které byly dříve nemyslitelné.

Kromě toho, že se vyvíjejí tyto funkce a aplikace, tak se také vzhled mobilních telefonů mění. a to poměrně razantně. Nejprve to byly klasické typy, čili základní klávesnice a dispej, poté vznikla takzvaná véčka, která byla velmi elegantní, poté následovaly mobilní telefony vysunovací a nyní jsou nejvíce populární dotykové mobilní telefony. Skutečně již většina telefonl na trhu má tento typ displeje. Lidé si jej totiž velmi oblíbili, jelikož je to velmi snadné, praktické, rychlé a pohodlné.

Proto je také vyrábějí všechny značky mobilních telefonů, výjimkou není ani vlemi populární značka Samsung. Její telefony jsou navíc ještě poměrně levné a designově velmi lákavé.

 

 

 

Vložil Dotykové mobilní telefony | Štítek , , | Zanechat komentář

Mobilní telefon Aligator

Senioři to v dnešní době nemají zrovna jednoduché. Doba jde stále ryhcleji kupředu, pořád vzniká něco nového a oni chudáci to nestíhají pobírat.Když si vezmeme třeba počítače, tak to je pro spoustu seniorů naprosto cizí věc.

Když totiž oni byli mladí, tak to nebylo, tudíž se s tím nenaučili pracovat a teď, “na stará kolena“, už nejsou schopni se to naučit, jelikož už jim mozek až tak neslouží a navíc se toho i většina z nich bojí. Stejně tak je to s mobilínmi telefony, i když ty jsou podstatně snažší na užívaní a tak si na ně senioři pomalu zvykají. K tomu, aby se to seniorům ulehčilo, přišli výrobci s nápadem, že začnou vyrábět speciální mobilní telefony pro seniory.

Jednou takvou značkou je například i Aligator. Tyto mobilní telefony jsou skutečně speciální. Poznáme je již na první pohled, jelikož mají velkou klávesnici a dispkej, aby se mobil dobře držel, dobře se mačkali tlačítka a bylo dobře vidět na displej. Kromě volání a posílání sms zpráv zde nejsou asi ani žádné jiné funkce. Navíc zde však mají jedno speciální tlačítko, které když člověk zmáčkne, tak je vytočena záchanná služba, což je pro staré lidi určitě velmi užitečná věc.

 

Vložil Mobily pro seniory | Štítek , , | Zanechat komentář

Duální mobilní telefony

Člověk žijíci v civilizaci se v dnešní době absolutně nemůže bez mobilního telefonu obejít. Pevné linky pomalu ale jistě mizí a všichni přecházejí na mobilní telefony, to znamená i firmy, infolinky, doktoři a podobně. Důvod je jasný – je to mnohem pohodlnější a také levnější.

Když dnes potkáme na ulici člověka držícího v ruce mobilní telefony, nikdo z nás se nad tím nepozastaví, jelikož je to naprosto běžná věc, která se stává neustále.

Každý máme mobilní telefon, i naše dti. Někteří lidé jich mají dokonce více, jelikož jsou nuceni mít pracovní a soukromé telefonní číslo. I na to však začali mobilní výrobci myslet a aby usnadnili těmto lidem život a nemuseli s sebou tahat neustále dva telefony nebo prohazovat sim karty, tak vyninuly duální mobilní telefony. Tyto telefony jsou vyrobeny tak, aby do nich bylo možné vložit dvě sim karty zaráz, přičemž obě mohou být ve stejnou chvíli aktivní.

Uživatel pak jen na dispeji mezi těmito dvěma sim kartami přepíná a nemusí tak nic vypínat, předělávat a podobně.

 

 

Vložil Druhy mobilních telefonů | Štítek , , | Zanechat komentář