Mobilní telefony a vybavení pro každého

Měsíční archív: Listopad 2012

Vysouvací mobilní telefony

Mnoho z nás si vzpomene na to, jak vypadali úplně první mobilní telefony, které u nás byly k dostání. Ono to totiž není až tak dlouhá doba zpět, takže si vzpomenou i mladší generace, jelikož ty to také zařily. Od té doby, ačkoliv je poměrně krátká, prošli mobilní telefony obrovským vývojem.

Kromě toho, že se razantně zmenšily, zúžily a zlehčily, tak se proměnily i uvnitř. Kromě možnosti volání a posílání sms zpráv totiž nebylo možné nic jiného s těmi telefony skoro dělat. a co dnešní mobilní telefony? Ty umí tolik věcí, že to člověk ani všechno nezná. Stále vznikají nové aplikace, funkce a jiné. Kromě toho i designově se velmi mění.

Nejprve to byly klasické telefony, pak takzvaná véčka, ty zastínily mobilní telefony vysouvací, které je možné ještě i dnes v obchodech najít a momentáně nejíce “frčí” dotykové mobilní telefony. Ačkoliv vysouvací telefonyy vypadají na první velmi vkusně, co se praktické stránky týče, je to s nimi horší, jelikož díky jejich vysouvacímu mechanismu jsou mnohem více poruchové než třeba dotykové mobilní telefony.

 

Vložil Druhy mobilních telefonů | Štítek , , | Zanechat komentář

Odolný mobilní telefon

Každý z nás si vybírá mobilní telefon podle toho, co se mu líbí, co od něj očekává, k čemu jej potřebuje a samozřejmě i podle toho, kolik na něj má peněz. Zejména mladé generace si celkově potrpí na to, jaký mají mobilní telefon.

Chtějí dotykový dispej, co nejvíce aplikací, kvalitní fotoaparát, kvalitní přehrávač hudby, samozřejmě dokonalý design. Podnikatelé, manažeři a lidé v podobných funkcích pak mají na telefony jiné nároky.

Je pro ně důležité, aby byly praktické a vypomohly jim v co nejvíce věcech. Běžně dospělý pak až tak moc na designu mobilního telefonu nelpí, stejně jako nelpí ani na nejnovějších aplikacích a funkcích, jelikož ví, že je to pro ně zbytečné, jelikož jim stačí pouze volat a psát sms. Lidé, kteří pracují například pracují manuálně a pohybují se i ve znečištěném prostředí, prachu a podobně, tak většinou chtějí od mobilního telefonu hlavně to, aby byl odolný.

Kolikrát totiž na něj sáhnout špinavou rukou, kolikrát jim vyklouzne, někde jej pohodí. Poměrně dosti odolné jsou pak telefony od značky Nokia, které jsou i velmi kvalitní a bytelné.

 

 

Vložil Druhy mobilních telefonů | Štítek , , | Zanechat komentář

Mobilní telefon pro seniory

Dnešní doba je velmi rychlá, hektická a přinášející spoutu nových technologií, bez kterých se člověk nemůže obejít. Jednou takvou věcí jsou samozřejmě i mobilní telefony, které jsou dnes uz nepostradatelnou věcičkou a kdo je nemá, nemůže fungovat v této době.

Navíc pevné linky pomalu zanikají, jelikož je všichni ruší a navíc i ty, co ještě fungují mají tak vysoké volání, že se vůbec nevyplatí je mít. Na tyto změny si mladí lidé zvykají naprosto bez problému, ale co takoví senioři? Pro ně to není vůbec snadné. Byli zvyklí na pevné linky a mobilní telefon je pro ně “španělská vesnice”.

Mnoho z nich se bojí vůbec jen vzít tento telefon do rukou, aby mu něco neudělali. Bojí se cokoliv zmačknout, neví, jak to funguje. Jelikož se zjistilo, že jsou pro ně klasické mobilní telefony skutečně moc složité a ne všichni se s nimi naučili pracovat a zvykli si na ně, tak výrobci mobilních telefonů začali vyrábět telefony pro seniory. Ty jsou speciálně upravené, aby byly naprosto snadné na ovládání, pohodlné do ruky, měly velká písmena a tak dále.

 

Vložil Mobily pro seniory | Štítek , , | Zanechat komentář

Baterie pro mobilní telefony

Mobilní telefony se stali naší pravou rukou a věrnými pomocníky, bez kterých většina z nás neudělá ani krok Někdo by vám mohl říci, že jste maniak a jste na svém telefonu závislý, ono to ale nemusí být až tak pravda.

Přece jen si mobilní telefon bereme s sebou většinou pro případ, kdybychom my něco potřebovali nebo naopak někdo potřeboval nás. Nikdy nevíte, co se může stát, kdy budete potřebovat poradit, pomoci a mobilní telefon je jediný v tu chvíli, kdo vám může pomoci. Zkrátka vytočíte dané číslo a voláte. Skutečně je lepší jej mít u sebe a být tak dostupný než jej mít položený doma, kde ničemu nepomůže.

Spousta lidí je neschopných i v tom ohledu, že si nehlídají stav jejich baterie a tak se jim velmi často stane, že se jim mobilní telefon vybije a oni jsou tak dalšího půl dne nedostupní. V takovém případě je dobré mít u sebe vždy nabíječku, abyste jej mohli nechat zase nabít. Pokud se však vybíjí až moc často a nevydrží nabitý ani den, pak už je jeho baterie velmi slabá a je potřeba ji vyměnit.

 

Vložil Doplňky k telefonům | Štítek , , | Zanechat komentář

Pouzdra na mobilní telefony

Ne každý si dokáže svých věcí vážit. Spousta lidí vůbec nehledí na to, kam hodí svůj mobilní telefon, jestli na stole není něco rozlitého, jestli tam není špína, zkrátka ho tam pohodí a je to. Pak jej strčí jen tak do kapsy nebo hodí do batohu a taky to neřeší.

Že jim několikrát denně spadne na zem, no a co, tak prostě pohledají všude okolo součástky a zase jej složí dohromady. Tak bychom se k věcem však chovat neměli. I když máme dost peněz na to, abychom si mohli dovolit koupit nový mobilní telefon, tak bychom přece  neměli vědět, že se jedná o věci, které stojí peníze a měly bychom se k nim chovat trošku opatrně.

Navíc je to i špatný příklad třeba pro děti, které když toto chování vidí, tak jim to přijde normální. Mobilní telefony tím však velmi trpí a je jen otázkou času, kdy se samo nadobro vypnou nebo už nezapnou.

Přitom si stačí koupit nějaké obyčejné pouzdro, do kterého mobilní telefon vložíte a tím jej tak chráníte před poškrábáním, poničením a dopady na tvrdou zem.

 

Vložil Doplňky k telefonům | Štítek , , | Zanechat komentář

Nabíječky pro mobilní telefony

Nemít doma mobilní telefon je v dnešní době to stejné jako nežít. Je až nemožné si představit, jak bychom bez nich dnes fungovali. Ano, když si vzpomene, že byla doba, kdy jsme vůbec nevěděli, že něco takového existuje a s klidným srdcem jsme bez toho žili, tak si možná řekneme, jak to bylo krásné.

Jenže je potřeba uvědomit si, jaká doba tehdy a jaká doba je teď. Vše jde obrovským tempem dopředu a bez mobilního telefonu bychom se v tomto tempu ztratili. Mnoho lidí není schopno bez něj vyjít ani z domu, nedej bože, když se jim nečekaně vybije. Pro tyto náhlé události je dobré mít třeba i více nabíječek na mobilní telefony.

Jednu doma, jednu v zaměstnání a jednu třeba v autě. Tyto nabíječky nejsou nijak extra drahé, takže jejich koupí rozhodně nezchudnete. Tyto nabíječky je pak možné sehnat v každém obchodě s mobilními telefony a příslušenstvím, také v elektru nebo na internetu. Důležité je však se podívat, jaký typ telefonu a koncovky máte, abyste si koupili tu správnou nabíječku, jelikož ne všechny telefony od jedné značky mají stejnou.

 

 

 

Vložil Doplňky k telefonům | Štítek , , | Zanechat komentář

Fólie pro mobilní telefony

Vlastnit mobilní telefon, to je v dnešní době naprosto běžné a také nutné. Bez mobilního telefonu se totiž člověk nemůže obejít, jelikož každý počítá s tím, že jej všichni máme. Navíc je to vlemi praktické, pohodlné a také levnější než pevná linka nebo telefonní budka.

Schováte jej do kapsi, do kabelky a můžete vyrazit, Když potřebujete, kdekoliv a kdykoliv vytočíte požadované číslo a voláte. Navíc i pokrytí mobilních operátorů je stále větší a lepší, takže se dnes dovoláte skutečně skoro kamkoliv.  Ačkoliv je možné sehnat mobilní telefon dnes za sktuečně nízké ceny, tak asi nikdo z nás si jej nekupuje s tím, že jej zase za nějaký ten týden vymění.

Většinou očekáváme, že nám aspoň nějakou dobu vydrží. Proto bychom se ale o ně měli aspoň trošku i starat. To znamená předejít jejich zničení. K tomu si můžeme pořídit k telefonu fólii, kteoru nalepíme na jeho displej a zabráníme tak jeho poškrábání. to je velmi užitečná věc, jelikož pokud dispej praskne nebo se poškrábe, tak se snižuje jeho kvalita a nám se pak hůře z displeje čte.

 

 

 

 

Vložil Mobilní příslušenství | Štítek , , | Zanechat komentář

Mobilni telefony pro děti

Ještě před nějakým tím rokem bychom se nejspíš pozastavovali nad tím, když potkáme na ulici malého školáčka s aktovkou na zádech větší než je on sám, ale s mobilním telefonem v ruce. V dnešní době to však už nikdo z nás nevnímá. Mobilní telefony děti běžně mají a většina z nich je dostává již v první třídě.

Na jednu stranu si můžete říkat, na co takové dítě potřebuje mobilní telefon, na druhou stranu pokud byste měli také tak malé dítě, tak byste možní mluvli jinak. Dnes je totiž vše možné a tak se stále o své děti musíte bát.

Proto je dobré být s nimi ve spojení, mít přehled o tom, kde jsou, kam jdou, jestli jsou v pořádku, zkrátka mít možnost se s nimi vždy spojit. a to samozřejmě platí oboustranně, i když spousta dětí většinou volá maminkám kvůli hloupostem. Rodiče by si však měli uvědomit, že tak malé děti nepotřebují žádný super moderní mobilní telefon, ale spíše nějaký klasický, snadno ovladatelný a ani ne moc drahý, jelikož není žádnou novinkou, když jej dítě někde zapomene.

Někteří výrobci mobilních telefonů dokonce začali vyrábět speciální řady telefonů pro děti.

 

Vložil Dětské mobilní telefony | Štítek , , | Zanechat komentář

Mobilní telefon Hello Kitty

Mobilní telefony už dávno nemají pouze podnikatelé, manažeři a podobně postavení lidé. Tato situace je již dávno zažehnána a v dnešní době má mobilní telefon už snad každý. U dospělých je to skutečně samozřejmost, jelikož bez toho by se nijak nedomluvili, nespojili s okolním světem.

Ono to jde ale ještě dále a mobilní telefony jsou již dnes naprosto běžné také u dětí. A to nejen u dětí starších, ale také těch nejměnších. Je tedy naprosto běžné, že děti s nástupem do první třídy dostanou také mobilní telefon.

Hlavním důvodem, proč tomu tak je, je určitě spojení s rodiči. Rodiče se o své děti bojí a potřebují je kontrolovat, což je v dnešní době naprosto pochopitelné. Lepší je však dětem koupit pouze nějaký základní typ mobilního telefonu, jelikož ony tam ještě nic jiného kromě volání a posílání sms zpráv nepotřebují dělat. Někteří výrobci dokonce na děti pamatují a vyrábějí speciální dětské telefony.

Ty mají omezené množství funkcí, tak aby to bylo vhodné pro děti a samozřejmě dětský design. Velmi oblíbený je zejména mezi holčkami mobilní telefon Hello Kitty.

 

 

Vložil Dětské mobilní telefony | Štítek , , | Zanechat komentář

Držák na mobilní telefon

Doba, kdy mobilní telefon měli pouze velcí podnikatelé a vysoko postavení lidí je dávno pryč. Určitě si mnoho z vás vzpomene, jak vypadal váš první mobilní telefon. Většinou to byla velká “cihle” s obrovskou anténou, která vážila poměrně dost a pěkně se pronesla.

Ačkoliv tato doba není zase až tak dávno, tak mobilní telefony od svého počátku do dnešní doby prošly obrovským vývojem. Mobilní telefon, který koupíme dnes je naprosto jiný než ten první. Většina dnešních telefonů totiž má již dotykový displej, jsou ultra tenké, ultra lehké, mají také barevný dispej a tak dále.

Zkrátka proběhla zde obrovská revoluce, která stále není u konce, spíše naopak. K mobilním telefonům je také možné si pořídit nějaké to příšlušenství. Mezi to základní patří určitě – sluchátka, handsfree, obal nebo pouzdro na telefon a také držák. Držák sice ne každý využívá, ale na druhou stranu je to velmi dobrá věcička.

Máte jej postavený na jednom místě, kam také vždy vložíte mobilní telefon, ten se vám nikde neválí dispejem na stole a podobně. Navíc je to věc, která není nijak drahá, takže si jej může každý dovolit.

 

Vložil Mobilní příslušenství | Štítek , , | Zanechat komentář